Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 160 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

O autorce

Regina Brett w wieku 50 lat napisała felietony o 50 lekcjach, które dało jej życie. Autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne d...

więcej...

Regina Brett w wieku 50 lat napisała felietony o 50 lekcjach, które dało jej życie. Autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu.

schowaj...

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Konkurs „Zaprojektuj idealny dzień” – wyniki

poniedziałek, 10 grudnia 2012 14:07

 

 

Pięć egzemplarzy książki Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga znalazło swoich właścicieli. I musimy się do czegoś przyznać. Zwiększyliśmy pulę nagród. Książki wyślemy do sześciu osób! 

 

Konkurs „Zaprojektuj idealny dzień” ogłosiliśmy 5 grudnia – poprosiliśmy Was o podzielenia się z nami Waszymi pomysłami na idealny dzień. Taki wymarzony. 

 

Dziękujemy za wszystkie maile! Poznajcie nazwiska zwycięzców i przeczytajcie fragmenty kilku nagrodzonych prac. Są dawką pozytywnej energii na początek tygodnia!

 

 

„...właśnie zdałam sobie sprawę, że wczoraj zrealizowałam pomysł na wymarzony dzień. Tak, to był jeden z tych dni. Wymarzonych. Kiedy to można zapomnieć o sobie i całym bożym świecie, wyłączyć facebooka, wyciszyć telefon i zatracić się w pakowaniu prezentów dla dwunastki wspaniałych ludzi, którzy nie zawsze mają powód do uśmiechu. A wieczorem wywiesić prześcieradło w oknie, obrać kilogram mandarynek i obejrzeć film z projektora”.

 

„Mój idealny dzień? Mógłby to być poniedziałek rozpoczęty jeszcze przed wschodem słońca, który mogłabym podziwiać z kubkiem kawy na balkonie, bez narzekania, że zimno na dworze. Później bez pośpiechu mogłabym zająć się codziennością, zabawić się w panią domu, ugotować obiad – taki zdrowy, do celebrowania powrotu narzeczonego z pracy. A po południu chciałabym mieć czas na kakao i książkę. 

Mogłaby to być też środa. Spędzona z mamą na odwiedzaniu miejsc, o których zawsze obie opowiadamy, ale nigdy nie mamy czasu ich odwiedzić razem, bo nam nie po drodze, albo czasu zbyt mało.

(...) właśnie dociera do mnie istota treści – to nie są rzeczy tak ogromne, by nie dało się ich wcielić czyn, nie są to mrzonki nierealne ani bajkowe fikcje. To da się zrobić, tylko trzeba się zmobilizować, bo samo »chcieć« nie wystarczy.

 

„spacer z moją babcią, taką babcią, która mnie wychowała, babcią wszystkowiedzącą, najlepiej gotującą, najlepiej szyjącą i z największym sercem. Wiecznie coś: a to chora, a to się źle czuje, albo zapomina się o tym, że by się chciało, bo człowiek wiecznie zaganiany jakiś i nie myśli o tym, co dla ducha ważne. No i chciałabym tą babcię moją na spacer po Krakowie wziąć, Wawel jej pokazać, posiedzieć na kawie na Rynku, żeby sobie popatrzyła na te gołębie, których więcej niż u nas, na ludzi pędzących, żebym mogła jej kupić pyszne lody – chociaż ciągle dba o linię – i zabrać ją na zakupy i nie zastanawiać się, ile mogę wydać, tylko kupić jej jakiś szal obłędny i sweter, albo torebkę, którą do kościoła mogłaby zabierać, bo by była taka elegancka... no i na obiad iść i zamówić babci homara, albo coś dla niej kompletnie egzotycznego, żeby spróbowała, nawet gdyby miała całą resztę zostawić na talerzu, że niedobre”. 


 

 

Zgadzacie się z jedną z autorek, która pisze, że pomysły na idealny dzień często wcale nie są takie trudne do zrealizowania? Może warto wziąć dzień wolnego i po prostu zrobić to, na co ma się ochotę?

 

Powiecie pewnie – czy wypada brać dzień wolnego z tak błahego powodu? Cóż, chyba lepiej zgodzić się z Reginą Brett, która ze spokojem zapyta: A czy za pięć lat będzie to miało jakiekolwiek znaczenie?


 Ale czas już na wyniki. Miło nam ogłosić, że książki powędrują do:


Izabeli 

Georginy Gryboś

Magdy Wybrańskiej

Sabiny Szegi

Teresy Anny Oprawy

Małgorzaty Gołko

 

Gratulujemy! I czekamy na Wasze adresy (wysyłajcie je na konkursy@insignis.pl).

 


Podziel się
oceń
7
3

komentarze (29) | dodaj komentarz

Konkurs „Zaprojektuj idealny dzień”

środa, 05 grudnia 2012 12:17

 

Zerknijcie na zdjęcie poniżej – to na Was czekają te egzemplarze książki Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga, którą poznajemy na blogu już od miesiąca. Publikujemy tu nagrania wybranych felietonów w interpretacji Ewy Błaszczyk, a także same teksty – i dziś właśnie zamieściliśmy kolejną inspirującą lekcję. Lekcję o tym, jak pielęgnować poczucie szczęścia.

 

 

Aby otrzymać jeden z pięciu egzemplarzy książki Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu, wystarczy:

 

  1. przeczytać lekcję 25. (znajdziecie ją TU), by wiedzieć, w czym rzecz:-)
  2. napisać, jakie Wy macie pomysły (należy podać trzy) na swój wymarzony dzień i wysłać do nas maila ze zgłoszeniem konkursowym na adres konkursy@insignis.pl

 

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy pięć. Inspirujących i niepowtarzalnych. Takich, które chwycą nas za serce.

 

Wyniki opublikujemy już w poniedziałek - 10 grudnia - wczesnym popołudniem. Powodzenia!

 

Regulamin konkursu „Zaprojektuj idealny dzień”

1. Konkurs trwa od 5 do 7 grudnia włącznie.

2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Insignis.

3. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.

4. Biorąc udział w konkursie uczestnik oświadcza, że przedmiotowa praca jest jego własnością intelektualną i nie narusza praw autorskich osób trzecich.

5. Wysyłając zgłoszenie konkursowe na adres konkursy@insignis.pl, uczestnik automatycznie udziela organizatorowi nieodpłatnej licencji i wyraża zgodę na publikację swojej pracy konkursowej na stronie organizatora lub/oraz blogu www.bognigdyniemruga.pl.

6. Uczestnik zrzeka się pośrednictwa organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi w stosunku do tekstu będącego przedmiotem zgłoszenia do konkursu.

7. Pięciu zwycięzców wybiera zespół Wydawnictwa Insignis. Decyzja jury jest nieodwołalna.

8. Dane adresowe zostaną wykorzystane przez Wydawnictwo Insignis.

9. Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie organizator podejmuje decyzję o wyborze kolejnego laureata lub nieprzyznaniu nagrody.

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Posłuchaj, odpowiedz i… zdobądź tablet Dante – wyniki konkursu!

poniedziałek, 26 listopada 2012 15:32

 

My już wiemy, do kogo wyślemy tablet Dante! Wiemy też, do kogo trafią egzemplarze bohaterki naszego bloga – książki Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga

 


 

Pamietacie nasz konkurs? Poza odpowiedzią na pytanie bezpośrednio związane z fragmentem książki (lekcją, którą publikujemy TU – jako tekst, oraz TU – w formie nagrania, gdzie interpretacji dokonała Ewa Błaszczyk), prosiliśmy Was o napisanie, jak rozumiecie tytuł „Bóg nigdy nie mruga”. Otrzymaliśmy mnóstwo odpowiedzi. Ujęliście nas przede wszystkim szczerością... Już teraz dziękujemy Wam za zaufanie.

 

Wybór był trudny. Bardzo! Ale konieczny, więc po redakcyjnych bojach zdecydowaliśmy się w końcu, komu przypadnie pierwsze miejsce i komu wyróżnienia, które uhonorujemy książką Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu.

 

Miło nam jest ogłosić, że tablet otrzymuje:


areksto


Bóg nigdy nie mruga

 

Nie musi

On wymaga, a nie kusi

Podpowiada i jest obok ciebie

Choć myślisz, że daleko, bo w niebie

Bóg po prostu mówi słowem i czynem

Jego gest jest zaczynem

Tego, co ważne w twoim życiu

Dlatego On nigdy nie jest w ukryciu

Lecz jest na wyciagnięcie ręki

W czas radości i udręki

Gdy jesteś samotny i niepewny

Gdy jesteś bezradny i gniewny

Bóg nie musi mrugać On działa

I za to Mu wieczna chwała

 

Że jest

Gestem ciszą powietrzem drżeniem rąk pocałunkiem wolnością ocaleniem niepewnością znakiem zapytania błyskawica na letnim niebie jesienną melancholią zimowym oczekiwaniem wiosenna bujnością traw

 

Że czeka

Gdy będzie gotowy by odpowiedzieć na podstawowe pytania

Dokąd zmierzasz jakie jest twoje życie dlaczego musisz pomagać innym dlaczego potrzebujesz pomocy i jaki to wszystko ma SENS

 

To ty próbujesz do Boga mrugać

Szeptać wołać krzyczeć próbujesz Go okłamać oszukać wywieść w pole i odwrócić Jego uwagę od twoich problemów, ale nawet wtedy Bóg nie mruga

 

On mówi…


 


Wyróżenienia przyznajemy:


Paulinie Brągiel


Mrugam, żeby oczyścić swoje oczy z pyłu i kurzu. Chronię swoje oczy, chronię samą siebie, przed tym co przede mną, przed tym co może mnie zranić. Przymykam powieki, szukając odpoczynku, a czasem, jak małe dziecko, chowam się w ciemności – i znikam.


Bóg spogląda na świat przez wieki, towarzyszy mu i czuwa nad nim. Nie czuje zmęczenia. Jest wszędzie i dla każdego. Jest Siłą, której mnie tak bardzo czasem brakuje. To on stworzył mnie wraz z tymi powiekami, bo dobrze wie, że potrzebuję ochrony. One są szybsze ode mnie. Są jak tarcza, choć nam łatwiej ukryć ich wagę pod nazwą odruchu bezwarunkowego. A On nie mruga patrząc na mnie, śledząc każdy krok, łagodnym spojrzeniem otacza moje sukcesy i moje potknięcia. Wieczne Spojrzenie, któremu mogę zaufać, kiedy zmęczona zamykam oczy.


oraz Michałowi Olszewskiemu


Bóg nigdy nie mruga. Bóg bacznie obserwuje. Patrzy na świat swoimi uważnymi, mądrymi i pewnie otwartymi oczami. To oczy mędrca, świadkowie wielu wydarzeń. To też świadkowie ludzkich wyborów. Oczy te przenikliwie spoglądają na ludzkie poczynania. Z ojcowską dumą cieszą się ze zwycięstw. Ojcowska mądrość nie każe im ganić za porażki. Oczy te przepełnione są wiarą w człowieka, w chęć do stawania się lepszym, w potrzebę naprawiania popełnionych błędów, pełne wyrozumiałości i zrozumienia dla chwili słabości i chwili zwątpień. 


Za każdym razem gdy spoglądamy stronę Boga, On patrzy na nas zawsze uważnie, zawsze z dobrocią i szacunkiem – jakby chciał nam tymi swoimi oczami powiedzieć: „To Twoje życie. Raz jest lepsze, raz jest gorsze. Ciesz się nim i ucz się na błędach. Wykorzystaj je. Bądź szczęśliwy”. 

 

Gratulacje! Drodzy zwycięzcy, czekamy na Wasze adresy (ślijcie je na: konkursy@insignis.pl). A potem pozostanie wypatrywać listonosza.


Pozdrawiamy wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie. Dostarczyliście nam pięknych wrażeń! I zapraszamy do dalszego śledzenia bloga www.bognigdyniemruga.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Rozdajemy ebooki! Wyniki konkursu i niespodzianka

poniedziałek, 26 listopada 2012 10:42

 

 

Już wiemy, do kogo powędrują ebooki! Od środy przysyłaliście zgłoszenia na konkurs, dziś rano przeprowadziliśmy losowanie i… wszystko jest już jasne. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczyło posłuchać jednego z felietonów z książki Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga w wykonaniu Ewy Błaszczyk. Posłuchać uważnie i dokończyć zdanie: Nie chodzi tylko o to, żeby omijać tę dziurę z daleka. Ani o to, żeby szybciej się z niej wydostawać. Chodzi o to, żeby…

 

Jak kończy się historia człowieka, który wpadł do rowu? Posłuchajcie TU. A o co chodzi z tym rowem? Chodzi o to, żeby go zasypać, tak by już nikt do niego nie wpadł

 

Teraz czas na niespodziankę! Mieliśmy wylosować trzy osoby. Pomyśleliśmy – a czemu nie pięć? Jak pomyśleliśmy, tak zrobiliśmy i oto wyniki! Książkę Bóg nigdy nie mruga w wersji elektornicznej otrzymają:

 

1. Marta Grudzińska

2. Anula Wawrzyniak

3. Piotr Brzeziński

4. Agnieszka Grzenkowicz

5. Marta Janiszewska

 

Gratulujemy i życzymy Wam miłej lektury! Żeby znaleźć ebooka na swoim czytniku, koniecznie:

  1. załóżcie (chyba, że już posiadacie) konto na platformie Woblink
  2. wyślijcie nam wiadomość na adres konkursy@insignis.pl, podając w nim adres mailowy, na który jest zarejestrowane konto woblinkowe.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do śledzenia bloga bognigdyniemruga.pl. Warto!

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Konkurs! Rozdajemy ebooki!

środa, 21 listopada 2012 0:03

 

 

Książka Bóg nigdy nie mruga Reginy Brett pojawiła już w wersji elektronicznej. I od razu pomyśleliśmy o konkursie. Dlatego mamy dla Was trzy ebooki (w formacie epub/mobi) i proste zadanie! Co prawda w odwrotnej kolejności – bo najpierw chcemy Was prosić o uważne odsłuchanie lekcji, którą ostatnio zamieściliśmy na blogu, a potem… Potem to już wystarczy mieć nieco szczęścia przy losowaniu. I konto na platformie Woblink – bo właśnie tam, na wirtualnej półce, zwycięzcy znajdą swoje książki.


Zasady jak zawsze proste:

  1. posłuchajcie Lekcji 11. w wykonaniu Ewy Błaszczyk
  2. dokończcie zdanie, które podsumowuje historię człowieka, który wpadł do rowu: Nie chodzi tylko o to, żeby omijać tę dziurę z daleka. Ani o to, żeby szybciej się z niej wydostawać. Chodzi o to, żeby…
  3. odpowiedź przyślijcie w mailu zatytułowanym „konkurs na blogu” na adres konkursy@insignis.pl.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do najbliższej niedzieli, czyli 25 listopada. Już w poniedziałek losowanie, ogłoszenie wyników i dla szczęśliwców – lektura felietonów Reginy Brett na ulubionym czytniku.

Powodzenia!

 

Regulamin konkursu „Posłuchaj Ewy Błaszczyk i wygraj ebooka”

1. Konkurs trwa od 21 do 25 listopada włącznie.

2. Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Insignis. E-book wydawnictwa Insiginis dostarcza platforma Woblink.

3. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania.

4. Warunkiem otrzymania nagrody jest posiadanie lub założenie konta na platformie Woblink.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  132 825  

O książce


50 wskazówek. 50 lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze. „Bóg nigdy nie mruga” to książka napawająca mądrym optymizmem.

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 132825